• Over ons
  • Veelgestelde vragen
  • Kennisbank
  • Aansluiten
  • Contact
Alles over scheiden
  • Home
  • Kinderen
  • Relatie
  • Financiën
  • Procedure
  • Specialisten
  • Wie heb ik nodig?
  • Artikelen
  • Menu
  • Home
  • Kinderen
  • Relatie
  • Financiën
  • Procedure
  • Specialisten
  • Wie heb ik nodig?
  • Artikelen
  • Over ons
  • Veelgestelde vragen
  • Kennisbank
  • Aansluiten
  • Contact
  • Allesoverscheiding.nl
  • Wonen na scheiden

Wonen na scheiden

Leestijd: 4 minuten

Bij een echtscheiding of het verbreken van je relatie wil je liever vandaag dan morgen een eigen woonruimte hebben. Je koffer pakken is niet zo moeilijk, maar een nieuw huis kopen of huren vaak wel. Tijdelijke woonruimte of noodopvang kan dan uitkomst bieden.

Bij een echtscheiding heeft in ieder geval één van beiden een nieuwe woning nodig. De zoektocht naar woonruimte kan echter heel moeizaam verlopen, waardoor ex-partners gedwongen zijn langer bij elkaar te blijven wonen dan de bedoeling was. Woningstichtingen en corporaties kunnen niet altijd voorrang verlenen bij echtscheiding of het verbreken van samenwoning. Er zijn gelukkig nog alternatieven, zoals huren via een makelaar of particulier, huren van vakantiewoningen, antikraak huren en speciale noodopvang.

Short stay

Een woningcorporatie uit Woerden verhuurt bijvoorbeeld appartementen in een voormalige zusterflat ten behoeve van speciale noodopvang. Deze zogenaamde ‘short stay’-woningen zijn bedoeld voor mensen die door relatieproblemen in acute huisvestingsnood komen. De corporatie werkt aan een definitieve oplossing in de vorm van een speciaal ‘corporatiehotel’. Hiermee wil ze nog meer opvang bieden na bijvoorbeeld relatieproblemen.

Probleemsituatie

Er zijn ook gemeenten die de acute huisvestingsproblemen willen oplossen door voormalige asielzoekerscentra te verhuren als ‘blijf-van-mijn-lijfhuizen’. In Rotterdam en Dordrecht hebben woonstichtingen zogenaamde woonhotels voor noodopvang ingericht. Een andere oplossing is het aanbieden van slooppanden voor de verhuur. Dat zijn woningen die om markttechnische redenen niet meer worden verhuurd, maar prima woningen zijn. De woonruimtes zijn bestemd voor mensen die uit een probleemsituatie komen en zijn meestal gestoffeerd en gemeubileerd. Hiermee wil de verhuurder de zorgen om de inrichting van het tijdelijke onderkomen wegnemen en huurders de mogelijkheid bieden hun eigen kinderen te ontvangen. De maximale verblijfsduur is in de meeste gevallen een half jaar.

Bron: echtscheidingswijzer.nl

Hulp

Heeft u een vraag? Onze specialisten staan voor u klaar.

Bekijk hiet het overzicht van al onze beschikbare specialisten die u kunnen helpen.

Wie heb ik nodig?
Bekijk het specialistenoverzicht

Meer artikelen

Stappenplan berekening kinderalimentatie 
Partneralimentatie: welke factoren zijn bepalend? 
Gepensioneerd en gescheiden 
Oversluiten van levensverzekering? 
Alimentatie en eigen bedrijf 
Wonen na scheiden 

Direct naar

  • Home
  • Kinderen
  • Relatie
  • Financiën
  • Procedure
  • Specialisten
  • Wie heb ik nodig?
  • Artikelen
  • Over ons
  • Veelgestelde vragen
  • Kennisbank
  • Aansluiten
  • Contact
  • Copyright
  • Disclaimer

Neem contact met ons op

Laat hieronder uw bericht achter en wij mailen u terug.
  • *
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
© Copyright -
Ruzie maken tijdens de scheiding 5 tips om je kind te helpen bij scheiding
Scroll naar bovenzijde

Laat een bericht achter.

  • *

Laat ons u terug bellen.

  • *