2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Auteur
    Berichten
  • Ikbenerklaarmee
    Bijdrager
    Post count: 1

    Tijdens 23 jaar huwelijk met huwelijkse voorwaarden hebben wij geen periodieke verrekening gedaan. Dat is achteraf natuurlijk niet echt handig.
    Kan ik echter nog wel dit jaar (2019) mijn (veel hogere) bijdrage op de spaarrekening terughalen?

    Alles over Scheiding
    Sleutelbeheerder
    Post count: 1

    Indien tijdens het huwelijk de afspraak volgens de huwelijksvoorwaarden was om jaarlijks het genoten inkomen met elkaar te verrekenen en dit niet is gebeurd, is daarover door de wetgever in artikel 1: 141 lid 3 Burgerlijk Wetboek bepaald dat ‘al het aanwezige vermogen vermoed te zijn gevormd uit hetgeen verrekend had moeten worden’. Dit heeft tot gevolg dat ook het spaargeld wordt ‘verrekend’, dus gedeeld moet worden. Een hogere bijdrage op de spaarrekening is dus niet terug te draaien.

    Voor een volledig advies zal iemand uw huwelijksvoorwaarden moeten lezen en uw situatie moeten beoordelen.

    A.J.S.M. (Arthur) de Kok

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.